Jsme navšítivli minulost...

12. prosince 2017 v 18:47
Co kdybychom si mohli vybrat, do které části minulosti bychom se podívat? Nemusela by to být naše minulost, ale minulost rodičů, či předků. Nebo jakákoli jiná minulost. Co bychom si vybrali?...

Já osobně bych si asi vybrala 18. století, možná 19.té. Když jsem nyní propadla historickým románů, strašně bych se chtěla podívat, jak to tehdy fungovalo. Co kdybych se probudila v těle někoho jiného? Například dcery venkovského statkáře či dcera hraběte nebo vikomta.
Určitě bych to chtěla zažít. Vyrůstat do 18ti let s rodinou může být někdy velká potíž. Jako nyní. Někdy se s rodiči neshodneme, ale narozdíl od tehdější doby si můžeme vyskakovat a hádat se s nimi, když se nám něco nelíbí.Určitě by se mi líbili ty plesy, až bych byla uvedena do společnosti. Plno krásných šatů a ozdob a šarmantních pánl, kteří hledají manželku. I když z těch románů vyplývá, že většinou nemají o nově uvedené slečny do společnosti zájem, ale to se neliší od přítomnosti. Jen se liší trochu okolnosti.
Ale já bych určitě patřila k těm dívkám, které by posedávali v rohu tanečního sálu a čekali, až je někdo vyzve. Byli bychom přehlížené. Byli bychom čekanky. Tohle slovo se mi líbí, protože to dokonale vystihuje moji situaci. Pořád čekám až se mi stane něco dobrého nebo alespoň přiměřeného xD.
Ano, vím že je to moje chyba a že jsem naivní, když na něco čekám. V tomhle opravdu jsem. I když nevěřím na druhou polovinu duše, doufám v ní, že ji jednou najdu.
Určitě bych patřila k dívám, co čekají, až si je povšimnou. Ale, co kdybych sebrala odvahu, někde hluboko v sobě a šla k parketu a k mužům, kteří si podívají o politice, koních, dostihách a dalších chlapských věcech. Tam bych možná neměla čím přispět, ale kdybychom to převedli na přítomnost, tak by se rozhovor týkal hlavně práce, žen a sportu. Tomu už bych rozuměla.
Ale jedno mají muži z minulosti i přítomnosti stejné. Vždy podlehnou tělesné touze xD
Ano, vím že neznám moc mužů, ale stejně jako dívky z té doby, jsem většinou neměla je možnost poznat. Proto bych netušila, jak se v té společnosti zachovat. Ani teď to nevím.
Moc ráda bych se přenesla v čase a navštívila antiku, nebo renesaci či viktoriánskou Anglii. Určitě by to byl hrůzný zážitek ohledně hygieny a nemocí (teď jsem si vzpoměla na Byl jednou jeden člověk - Stavitelé katedrál 23:10 minuta, kdy na muže spadne kámen a lékař: "To nebude nic vážného. Pustit žilou"), Jsem i ráda, že teď vlastně máme mnohem mnohem mnohem lepší lékařství než předtím xD
Zkrátka, kdo by se nechtěl podívat do minulosti, jak to tam probíhalo?

P.S. Doctor Who mi sice stačí, ale stejně bych chtěla se podívat blíž xD
Ara...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hrachajdice hrachajdice | Web | 12. prosince 2017 v 19:17 | Reagovat

originálně pojatej článek , hezký :-)

2 Asterius Asterius | E-mail | Web | 12. prosince 2017 v 20:48 | Reagovat

Do minulosti bych se taky moc rád podíval, na spoustu věcí. Ale jen jako pozorovatel, duch.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama